Naše škola - Zábava

Bez svolení vedení školy je jakékoli kopírování či další šíření zde vystavených fotografií VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO!

Zpět na přehled galerií

Historická exkurze - Budeč

Dne 22.09.2009 se žáci 7. tříd zúčastnili historické exkurze s cílem na vlastní oči vidět památky raného a vrcholného středověku. Brzské vstávání a sraz v 07.00 hodin před školou. Dostáváme pracovní listy a hurá na nádraží. Kupodivu vláček přijel načas, a tak vzhůru směr Zákolany. Nálada je dobrá, počasí krásné.

Ze Zákolan ostrý a strmý kilometr na Budeč. Nálada je údýchaná, ale uvidíme zbytky slovanského hradiště. Naši předkové museli mít fyzičku. Posloucháme výklad, pracovní listy se plní. Pak svačíme a fotíme se.Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta...........Ale která to je?

Směr Okoř je na jih s kopce a víříme tolik prachu, že se nevidíme. Dole se musíme napít.

Zřícenina hradu Okoř je dále, než jsme předpokládali. Mnozí mají dost, ale posezení pod zříceninou s krásným výhledem a rychlá svačinka nám dodají sil.


Jdeme do podhradí a, zatímco nám učitel objednává něco k pití, mnohé zlákala příkrá skála pod hradem, přestože nemají kamzičí kopýtka a vypadá to nebezpečně. Také je z toho pořádný poprask.

Pak starobylá pověst a zpáteční cesta. Celkem 13 km. Většina z nás má dost, a tak zanedbané zákolanské nádraží vítáme. Jen když sedíme. Cestou do Kladna máme vagónek jen pro sebe. Zase sedíme, a tak jsme opět ve formě. Jen ty pracovní listy......

Někteří říkají"...už nikdy víc!", jiní "...jen častěji." ...kantoři, vyberte si.

© Základní škola Kladno - Amálská 2005 Všechna práva vyhrazena | design Jan Tomek 2005