Naše škola - Výuka

Bez svolení vedení školy je jakékoli kopírování či další šíření zde vystavených fotografií VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO!

Zpět na přehled galerií

Veletrh vědy

Veletrh vědy je největší akcí svého druhu v České republice. Probíhá ve dnech 21. 5. 2015 - 23. 5. 2015 v areálu PVA EXPO PRAHA l Letňanech, a z naší školy ho navštívili žáci 6. A a 7. A.. Jeho program byl velice lákavý a stánky veletrhu splnily naše očekávání. Každý zde našel svůj pokus, svoji zajímavost. Zástupci škol a organizací, které se zde prezentovaly, byli velice milí, vstřícní a ochotně odpovídali na naše všetečné otázky.
Míchání barev, lom světla byly náměty k pokusům při vstupu na veletrh. Stavba mostu a mrakodrapů v souvislosti s tahem, tlakem a teplotní roztažností nás potkala u dalších stánků. Následovala gilotina s vysvětlením, že se jedná jen o změnu energií. Nanotechnologii nesmáčeného písku můžeme ověřit i doma, když si ho koupíme v hračkářství . Dívky si mohly nechat namíchat vlastní parfém a návštěva molekulárního baru byla téměř povinností každého návštěvníka veletrhu. Chlapci neopomněly ani zapojování elektrických obvodů.
Získali jsme spoustu námětů k dalším pokusům a experimentům, kontakty na možnou spolupráci a hlavně chuť dál bádat a objevovat.
RNDr. J. Doleželová, Mgr. V. Kahounová

© Základní škola Kladno - Amálská 2005 Všechna práva vyhrazena | design Jan Tomek 2005