Naše škola - Soutěže a olympiády

Bez svolení vedení školy je jakékoli kopírování či další šíření zde vystavených fotografií VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO!

Zpět na přehled galerií

Eurorebus

Krajské kolo soutěže Eurorébus 11. 4. 2012
Středa 11. 4. byla pro naše žáky, kteří se zúčastnili předchozích kol soutěže Eurorébus a postoupili do krajského kola, velmi důležitým dnem.
Tento den se na FTVS v Praze konalo právě krajské kolo. Nasedli jsme tedy po osmé hodině do autobusu směr Praha a naši žáci ještě za jízdy pečlivě prohlíželi atlasy.
Skupinka soutěžících čítala 18 žáků a žákyň od 3. do 9. třídy. Soutěžili v šesti družstvech. Každé mělo tři soutěžící. Naši skupinku vedl žák Dominik Kos z 9. A, který, ač zraněn, rychle hopsal o dvou holích směrem k budově FTVS.
Zde již čekalo ohromné množství účastníků. Do 10:00 probíhala registrace soutěžících. V 10:15, kdy již zaujali všichni soutěžící svá místa v sále, byl program zahájen úvodním slovem komentátorů Kovaříka a Kokmotose. Všichni byli přivítáni a připomněli jsme si, že tento ročník je již 15. ročníkem Eurorébusu. Dál vystoupil Mgr. Kozák – organizátor soutěže, aby všem připomněl pravidla a popřál všem hodně úspěchů při zdolávání nástrah krajského kola.
Jednotlivá soutěžní družstva začala ve svých kategoriích řešit usilovně zadané úlohy.
Odpoledne nás čekalo vyhodnocení! Každý ze soutěžících čekal netrpělivě na výsledky. V každé kategorii bylo vyhlášeno 1. až 10. místo. Napětí stoupalo. A my měli ohromnou radost hned několikrát.
Naše družstvo juniorů (3.,4.,5. třída – Matyáš Trousil, Luděk Svoboda, Markéta Pavlisová) se umístilo na nádherném třetím místě a postoupili tak do celorepublikového kola. Družstvo 6.A ve složení Kristýna Mandryková, Daniel Bradáč a Marcel Šturm si došlo na podium pro vítězství ve své kategorii a postoupilo též do celorepublikového kola. Družstvo 9.A ve složení Marie Sůvová, Dominik Kos a Vít Řehoř získalo páté místo ve své kategorii a též postoupilo do celorepublikového kola. Družstvo 9. B ve složení Romana Rosenbaumová, Tereza Vecseyová a Daniel Bolina se umístilo na velmi pěkném sedmém místě.
Všem našim úspěšným žákyním a žákům budeme držet palce 8. 6., kdy budou prokazovat znovu své vědomosti v kole celorepublikovém.

© Základní škola Kladno - Amálská 2005 Všechna práva vyhrazena | design Jan Tomek 2005